PAS 26.10.2017

Śląska Liga Debat Oksfordzkich za nami

10 tez, 3 drużyny, 12 młodych mówców debatowało o polityce antysmogowej województwa śląskiego. Finał Śląskiej Antysmogowej Ligi Debat Oksfordzkich odbył się 25 października.  Wygrała drużyna IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Sosnowcu.

Śląska Antysmogowa Liga Debat Oksfordzkich wspiera rozwój licealistów z województwa śląskiego poprzez działania edukacyjne, z uwzględnieniem polityki antysmogowej województwa śląskiego. Podczas bitwy na argumenty, czteroosobowe drużyny zmierzyły się w dyskusjach o polityce antysmogowej województwa śląskiego.

Debata oksfordzka (uniwersytecka) – rodzaj debaty, w której zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. Zadaniem debaty jest dyskusja nad tezą. Debatują przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy. Przewodniczy im marszałek, który ma do pomocy sekretarza czuwającego nad czasem i kolejnością wypowiedzi. Typ debaty pochodzi z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Śląska Antysmogowa Liga Debat Oksfordzkich jest współfinansowana ze środków samorządu Województwa Śląskiego.

Tezy tutaj

Regulamin Ligi tutaj

Zasady debaty tutaj

Organizatorzy: Katowicki Alarm Smogowy, Fundacja Napraw Sobie Miasto, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Miejsce: Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, Katowice, ul. Ligocka 103

Termin: 18 października (faza subregionalna) i 25 października 2017 (finał)

Kontakt: Patryk Białas, Katowicki Alarm Smogowy, tel. 606739037, patrykbialas@gmail.com

 

PAS
PAS
PAS
PAS
PAS
PAS 04.04.2018

Turniej Koszykówki Ulicznej już 13 kwietnia!

Jesteś uczniem/uczennicą i lubisz grać w kosza? Masz już dość smogu? Jeśli tak, to weź udział w turnieju, który odbędzie się 13 kwietnia w godzinach 14 - 16 w Akademii Wychowania...